مزایای ماساژ سوئدی پر مخاطب ترین سبک ماساژ جهان

چرا ماساژ سوئدی یک سبک موفق و پرطرفدار است ؟

در پژوهش های گذشته در مورد افراد مختلفی که مبتلا به  بیماری ها و یا ناتوانی هایی بودند  اطلاعاتی بدست آوردیم که  دریافت ماساژ پر فشار  را برای این افراد خطر آفرین می کرد در این پژوهش ماساژ سوئدی را مورد بررسی قرار داده ایم تا هم از فواید آن مطلع شویم و هم به چند  سوال مهم پاسخ دهیم .

برای دریافت ماساژ پر فشار و سوئدی به چه کسانی مراجعه کنیم ؟

این نکته  بسیار مهم است که شما ماساژ پر فشار را حتما باید از  یک فرد حرفه ای و آموزش دیده دریافت کنید تا از خطرات ناشی آسیب های مربوط به آن دور باشید .  ولی ماساژ سوئدی به علت ساده بودن و تخصصی نبودن تکنیک ها ی پر فشار را  حتی می توانید از افرادی که خیلی هم با تجربه نیستند دریافت کنید.

ماساژ سوئدی دارای خطرات کمتری نسبت به ماساژ پر فشار تخصصی است . بنابراین برای دریافت ماساژ با فشار کم تر ماساژ سوئدی توصیه می شود  ولی اگر علاقه مند به تکنیک های خاص و ویژه پر فشار هستید از ماساژ بافت عمیق وهمچنین از  یک فرد آموزش دیده حرفه ای ماساژ دریافت کنید.

فواید فیزیکی و روانی ماساژ سوئدی در یک نگاه:

ماساژ سوئدی یک دست ورزی سیستماتیک با حرکات نرم و ریتمیک است هدف از این پژوهش تعیین نتایج مطالعات گذشته است که فواید ماساژ سوئدی را برای افراد مختلف ارزیابی کرده است و آن را روشی مکمل برای ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری ها میداند .

در مجموع ۴۵۱۶ مقاله  توسط جستجوی پایگاه داده های الکترونیکی مورد بررسی قرار گرفت که جمعیت های مختلفی از جمله پرستاران ،سالمندان ، زنان باردار ، بیماران مبتلا به سرطان ،افرادی دارای ناتوانی جسمی ،بیماران مبتلا به درد های مفاصل، بیماران مبتلا به اختلالات عصبی ،بیماران دارای ناهنجاری های اسکلتی ، افراد با هدف دریافت ماساژ آرامش بخش ،نوزادان شیر خوار ،در این پژوهش ها شرکت داشتند . مطالعات نشان داد  ماساژ سوئدی فواید بسیاری  همچون  ،بهبود سیستم ایمنی  ، کاهش استرس و اضطراب ،کاهش درد کمر در پرستاران ، بهبود عملکرد ادرنرژیک در نوزادان ،بهبود عملکرد سیستم تنفسی و بهبود جریان خون و… داشت .

 

در ادامه پژوهش های بعدی به تاثیرات ماساژ سوئدی بر روی بسیاری از بیماران و افراد مبتلا به ناتوانی های متفاوت که در این پژوهش نام برده شد خواهیم پرداخت .

با ما همراه باشین

نظرات و تجربیات خود را از ماساژ سوئدی (کم فشار ) و ماساژ بافت عمیق (پر فشار ) از طریق وب سایت sevenths.ir  با ما در میان بگذارید .

 

محقق:ذبیح سروش فرد

با نظارت گروه تحقیقاتی حس هفتم

منبع :https://europepmc.org/article/.med/28659510

در خبرنامه ما عضو شوید
بهترین‌‌ها را برای شما می‌فرستیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه نظر خودتون را با ما به اشتراک می‌گذارید، سپاسگذاریم.